1941 - 1950

1941

- 12. ledna proběhla v hostinci br. Jana Jarolíma valná hromada.

- 17. února byly pro zvýšení bezpečnosti civilního obyvatelstva v případě leteckého útoku zavedeny dvoučlenné protiletecké hlídky po obci ve složení jednoho člena sboru a jednoho člena civilní protiletecké obrany. Vyhlášeny byly po dohodě mezi náměstkem starosty obce Bedřichovice Václavem Jevikem a náčelníkem sboru Janem Šenkyříkem na základě nařízení od Zemského úřadu v Brně. Seznam členů, kteří měli mít hlídky byl umístěn na obecní tabuli. Každý člen byl sám zodpovědný za svoji službu. Hlídka nastupovala od 9 hodin večer a končila v 1 hodinu ráno. Zemský úřad dále apeloval na sbory, aby byly dokonale vyzbrojeny a připraveny na možnou inspekci Oberlandratu (tj. úřad německé okupační správy Protektorátu Čechy a Morava spravující jednotlivé okresní celky).

- 11. března přišla velká voda. Mlýnice byla pod vodou a hasiči z ní vynášeli uskladněné obilí.

- 19. března vypukl před 5. hodinou odpoledne požár v selské usedlosti Vladimíra Mertla č. 23. K požáru přijeli také sbory ze Šlapanic a Podolí. Celková škoda byla odhadnuta na 125.000Kč. Nejpravděpodobnější příčinou požáru byl zkrat elektřiny.

- 30. března byla provedena přehlídka sboru okrskovým velitelem Josefem Čudou ze Šlapanic.

- 29. května uspořádal sbor pouťovou zábavu.

- 25. srpna bylo provedeno poplachové cvičení. Hlášeno bylo ve 14:32, vytroubeno ve 14:38, pohotovost ve 14:43, začátek hašení ve 14:48. Poplachového cvičení se zúčastnilo 8 bratrů a 4 sestry.

- V srpnu a v září probíhaly hlídky po celou noc. Od 1. října probíhali zase jenom od 9. hodiny večerní do 1. hodiny ranní.

1942

- 29. března proběhla v hostinci br. Stanislava Železného valná hromada. Na valné hromadě br. vzdělavatel Ludvík Havlíček přečetl přítomným dopis od br. starosty Petra Grolicha. V dopise se bratr Petr Grolich na vlastní žádost s okamžitou platností vzdává funkce starosty sboru. Agendu po starostovi bude až do odvolání vykonávat br. velitel Jan Šenkyřík.

- 4. října k nám zavítal jednatel okresní hasičské jednoty František Fišer a okrskový velitel Josef Čuda ze Šlapanic. Důvodem návštěvy byla kontrola stříkačky provedená zkouškou na sucho.

- 8. prosince zemřel ve věku 47 let čestný starosta našeho sboru br. Jan Pecl. Majitel mlýna v Brně-Přízřenicích byl nejprve vězněn v Mauthausenu a pak hlady a nemocí vysílený byl převezen do Dachau, kde dotrpěl nedočkav se vítězství pravdy.

1943

- V lednu proběhla v hostinci br. Jana Jarolíma valná hromada.

- 10. dubna doprovodilo zesnulého bratra Michala Houžvičku z Podolí na jeho poslední cestě 6 členů našeho sboru.

- 17. července byla provedena kontrola sboru technickým dozorčím úředníkem z německého okresního ředitelství hasičů pro Brno-venkov. Kontrole byl přítomen náměstek starosty obce Václav Jevik a velitel 1. kraje Moravské zemské jednoty hasičské br. Voborný. Po provedené kontrole zapsal technický dozorčí úředník do Protokolní knihy sboru německy tyto poznámky: "Rüstmeister ist zur besseren Ordnung auszuhalten. Aufschriften deutsch-tschechisch anbringen." Tedy volně přeloženo: "Pro zlepšení pořádku je potřeba vedoucí skladu. Doplňte německo-české nápisy."

- 15. srpna zemřel starosta sboru Petr Grolich, bylo mu 79 let.

1944

- 9. ledna proběhla v obecním domě valná hromada. Zahájena byla starostou obce Václavem Jevikem, který vzpomněl zemřelého bratra Petra Grolicha, prvního starosty našeho sboru. Dále vyzval přítomné, aby povstáním uctili jeho památku. Poté upozornil, aby byly dodržovány přesné noční hlídky a bylo dbáno na správné zatemnění.

- 18. března byl na členské schůzi v obecním domě dočasně jmenován pokladníkem sboru br. Jan Daněk, jelikož dosavadní pokladník br. Josef Vlček ml. byl tou dobou v zajišťovací vazbě v Říši. Bratr Daněk pokladnu převezme po dobu, dokud se br. Vlček nevrátí.

1945

- 20. dubna se válečná fronta přesunula k Bedřichovicím. Již v průběhu měsíce dubna ustupující německé vojsko vybudovalo v okolí Bedřichovic protitankové zákopy, které měly znemožnit postup Rudé armádě. Přímo v obci pak Němci vybudovali dvě barikády. Jedna barikáda byla vybudována u mlýna a druhá poblíž hostince U Zlatého potoka, tedy u hostince br. Jana Jarolíma. A právě na barikádu u hostince mířil útok sovětské armády. Dopoledne k Bedřichovicím přiletěla od jihovýchodu čtyři letadla. Němci na ně zahájili palbu, kterou sovětská letadla opětovala palbou z palubních zbraní. Jedno ze sovětských letadel následně svrhlo čtyři tříštivé bomby, které zasáhly dům pana Brtníka č.p. 22 a průjezd v domě br. Jana Jarolíma č.p. 36. Jedna bomba padla také na silnici před barikádu. Řada domů byla útokem poškozena. Při tomto útoku byl střepinou zasažen bedřichovický občan Josef Vašíček. Zemřel na místě, ve věku šedesáti tří let. Několik dalších těžce raněných obyvatel bylo odvezeno do Líšně k ošetření.

- 24. dubna provedla Rudá armáda další nálety na ustupující německé vojáky v Bedřichovicích. Sovětská letadla svrhla okolo sedmé hodiny ranní zápalné bomby, čímž se ocitlo v plamenech šest domů na ulicích Střední a Krátká. Hořelo u Otrubů č.p. 73, u starosty obce Jevika č.p. 13, u Zourků č.p. 45, u Karla Pospíšila č.p. 80, u Ludvíka Tomáška č.p. 64 a u Josefa Tomáška č.p. 9. Naše stříkačka zn. Chotěbor byla téměř 7 hodin v nepřetržitém provozu. Jak to každého hasiče bolelo, že nemohl účinně zasáhnout u všech domů, pro nedostatek hadic a pro stálé letecké útoky, při kterých se vydávali hasiči v nebezpečí života. Přesto však byl oheň všude lokalizován, a tak byla další stavení zachráněna. Odpoledne svrhli sovětští letci několik tříštivých bomb, které mimo jiné dopadly i k Janu Hanzlovi č.p. 30, k Janu a Štěpánu Hofírkovým č.p. 6, do Havlíčkovy zahrady č.p. 2, k Františku Tomáškovi č.p. 26 a znova k Ludvíku Tomáškovi č.p. 64. Menší zásahy od kulometů byly skoro na každém domě. Němečtí vojáci se s civilním obyvatelstvem ukrývali v domech a ve sklepích. Večer jsme pozorovali zmatený ústup Němců po státní silnici pronásledovaný Sovětským letectvem, které v jeden moment úspěšně napadlo tankovací auta s benzínem. Velké výbuchy a požáry aut úplně zatarasily křižovatku. Po náletu byla v blízkosti křižovatky rozbita 4 auta, 3 motocykly a koňský potah. U něho leželi 3 koně a 8 Němců. Německá vojska byla nucena ustupovat po polních cestách a tím se značně zdržela. Ve vesnici v bezprostřední blízkosti útoku bylo zničeno dalších 5 aut a usmrceno 15 koní.

- 25. dubna byla obec Bedřichovice osvobozena Rudou armádou. Němečtí vojáci krátce před druhou hodinou ranní vyhodili do povětří most přes říčku v naději, že se tím zpomalí postup Rudé armády, která již byla ve Šlapanicích. Až do třetí hodiny ranní byly slyšet ojedinělé výstřely. Avšak již ráno bylo jisté, že se tento den zapíše do dějin naší obce jako den nejradostnější, protože už do obce přijíždějí Sovětské tanky, vozidla, kaťuše, povozy i pěchota. Zdravíme a vítáme příslušníky Rudé armády. Na obecním domě byla vyvěšena sovětská vlajka. Z trosek se zvedá nový život, život radostnější. Rozebraly se barikády a vedle vyhozeného mostu byl za pomoci Rudé armády postaven most nový.

- 12. května mezi 15. a 16. hodinou se vracel prezident Edvard Beneš po šestiletém exilu do Prahy. Členové hasičských sborů z Bedřichovic, Šlapanic a Podolí ve stejnokrojích se spolu s občany shromáždili u státní silnice, kde tou dobou prezident republiky projížděl.

- 1. července proběhla v hostinci br. Stanislava Železného valná hromada. Poprvé v osvobozené vlasti. Do nového období valná hromada zvolila aklamací nový výbor.

- 10. července se v hasičské zbrojnici konala členská schůze za účelem kontroly výzbroje a výstroje členstva po období druhé světové války. Byly stanoveny žňové hlídky, které započnou se začátkem žní. Na závěr schůze nechal velitel Oldřich Šnajdr nastoupit členstvo ve dvojřad a veřejně poděkoval bývalému náčelníkovi Janu Šenkyříkovi, vzdělavateli Ludvíku Havlíčkovi a 1. podnáčelníkovi Václavu Jevikovi za jejich patnáctiletou činnost a zásluhy, jichž si péčí o sbor získali.

 - 13. července na pokraji pindulského kopce se převrátil autobus Brno-Přerov. U autonehody prováděli členové našeho sboru první pomoc.

- 26. srpna jsme pro občany uspořádali veřejné cvičení. Pro návštěvníky cvičení byl zajištěn bufet. Po vyčerpání programu se uskutečnila veselice na parketách doprovázená hudebníky, která se na večer přesunula do hostince br. Jana Jarolíma.

- 30. srpna provedl náš sbor kontrolu komínů, stodol a stohů.

- 5. září se uskutečnila členská schůze, na které br. velitel pronesl proslov o situaci v uplynulých šesti letech. Vzpomněl na čestného starostu sboru, br. Jana Pecla, který zemřel v prosinci roku 1942 v Dachau. Zdůraznil, abychom na tyto oběti nezapomínali a navrhl, aby sbor uctil světlou památku br. Pecla tím, že vyvěsí jeho zvětšenou podobiznu v místnosti obecního domu, což bylo jednomyslně schváleno.

- 21. října byl vládním nařízením ustanoven Svaz československého hasičstva – nejvyšší orgán sdružující sbory dobrovolných hasičů i hasičů z povolání. Tímto nařízením zaniká Svaz českého hasičstva v Čechách a na Moravě, který vykonával hasičskou službu v Protektorátu Čechy a Morava.

- 9. prosince uspořádal sbor o 3. hodině odpolední v hostinci u br. Stanislava Železného pietní vzpomínku na br. Jana Pecla, čestného starosty našeho sboru. Pozvána byla paní Peclová, pěvecké sdružení u Jančíků ve Šlapanicích a okolní sboru. Při této příležitosti byla zavěšena nově pořízená zvětšená fotografie br. Jana Pecla. Dva bratři ve stejnokroji stáli jako čestná stráž. Rovněž bylo vzpomenuto na utrpení br. starosty Josefa Vlčka ml.

- V tomto roce bylo provedeno 5 cvičení "devítky" (devítičlenné družstvo, které se již velmi podobalo těm dnešní), 2 cvičení sboru a 1 cvičení dorostu. Dále 3 zimní školení, ve kterých se členové seznámili s hasičskou teorií. Dále se členové účastnili na valné hromadě v Podolí u příležitosti 65letého trvání tamního sboru.

1946

- 6. ledna proběhla v hostinci br. Jana Jarolíma valná hromada.

- 16. února jsme uspořádali občanský ples. K poslechu a tanci hrála od 8. hodiny večerní dechová hudba p. kapelníka Antonína Hamra ze Šlapanic. Několik bratří se zúčastnilo ve stejnokroji. Další den byly uspořádány dozvuky.

- 6. března proběhla v hostinci br. Jana Jarolíma slavnostní schůze konaná v předvečer nedožitých 96. narozenin prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka. Schůzi zahájil br. starosta Josef Vlček mladší. Dále byly předneseny básně a br. vzdělavatel Ludvík Havlíček promluvil o zásluhách prezidenta Osvoboditele. Zapěním hymny byla tato krásná vzpomínka na tatíčka Masaryka skončena. Se šlapanickým sborem jsme se následně zúčastnili Masarykovy vatry na Hájku u Bedřichovic.

- 22. března byla v obecním domě provedena členská schůze se školením členstva, tzv. "hasičská škola". Br. velitel seznámil členy sboru s hasicími přístroji. Rozdělil je na vodní, práškové, pískové, pěnové, tetrachlorové a sněhotvorné. Nato byl přečten řád organizace hasičstva v republice československé. Školení se zúčastnilo 20 členů sboru.

- 24. dubna se v obecním domě uskutečnila členská schůze u příležitosti prvního výročí osvobození Bedřichovic, které se zúčastnilo 22 členů sboru. Na schůzi byla přečtena vzpomínka na duben roku 1945, který s sebou přinesl svobodu naší obci.

- 12. května se členové našeho sboru ve stejnokroji zúčastnili slavnosti odhalení pamětní desky br. Janu Peclovi v Přízřenicích, kam se 20. května 1939 přestěhoval. Při slavnosti mimo jiné promluvil br. Václav Jevik, předseda MNV v Bedřichovicích a br. Ludvík Havlíček, vzdělavatel. Celkem bylo této slavnosti přítomno 40 osob z Bedřichovic.

- 6. července jsme pro občany uspořádali veřejné cvičení, které bylo doprovázeno hudebníky. Zakoupená kouřová bomba dodala na autentičnosti celého cvičení. Pro návštěvníky cvičení byl zajištěn bufet a 20kg uzenek.

- 14. června projížděl prezident Edvard Beneš na státní silnici mezi Bedřichovicemi a Podolím. Členové obou hasičských sborů jej přišli přivítat ve stejnokrojích.

- 15. července byly zahájeny žňové hlídky.Zároveň byli vybráni bratři Antonín Haisler a Karel Pospíšil k provedení prohlídek stavení ohledně požárně bezpečnostních ustanovení. Za MNV se prohlídek stavení zúčastnil Antonín Přikryl.

- 15. září jsme se na pozvání velitele okrsku zúčastnili nácvičné ve Šlapanicích. Zahájena byla v 9 hodin ráno v obecním parku.

- 17. září daroval sbor částku 450,- Kčs Péči o slepé v zemi Moravskoslezské v Brně. Tato částka byla vybrána v rámci provedené sbírky na členské schůzi konané dne 11. září v obecním domě za účasti 13 bratří.

- 7. prosince byla v hostinci br. Jana Jarolíma uspořádána pietní vzpomínka na zemřelého br. Jana Pecla, čestného starosty sboru. Zahájena byla v předvečer 4. výročí jeho úmrtí o půl 8. hodině starostou sboru Josefem Vlčkem mladším. Vzpomínkový proslov pronesl br. vzdělavatel Ludvík Havlíček. Při pietní vzpomínce byla taktéž v hostinci vystavena zvětšená fotografie br. Jana Pecla.

- Sbor provedl 5 zimních školení, 3 cvičení "devítky", 2 školení sboru a jednu noční hlídku s četnictvem. Dále byla provedena kontrola obytných stavení a stodol.

- Sbor měl ke konci roku 38 aktivních a 19 přispívajících členů.

1947

- 2. ledna byla po obci provedena novoroční sbírka na činnost sboru. Pro tuto příležitost se nechalo natisknout 100 novoročních blahopřání, na kterých bylo uvedeno i pozvání na námi pořádaný ples.

- 5. ledna proběhla v hostinci br. Stanislava Železného valná hromada.

- 11. ledna jsme pořádali občanský ples v hostinci u br. Stanislava Železného. Ples byl zahájen o půl 8. hodině večerní. Přijímání darů občanů do bufetu zajišťovala sestra Marie Šenkyříková, o výzdobu sálu se postaral br. Jan Havlíček společně s mladými bratry ve sboru.

- 2. února proběhla v obecním domě členská schůze. Nejprve byl vyhodnocen námi pořádaný ples, dále byli členové seznámeni s nadcházejícími událostmi, a na závěr br. velitel obeznámil přítomné s hasicími přístroji a vysvětlil, jak jich používat.

Koncem února byl ve Šlapanicích uspořádán samaritský kurs pro celý okrsek, který obsáhl asi 35 hodin. Kurs byl otevřený pro širokou veřejnost, takže se jej mohli zúčastnit i občané mimo hasičský sbor. Z našeho sboru se samaritského kursu zúčastnili bratři Jiří Bednář, František Čermák a Josef Jarolím.

- 4. března proběhla členská schůze, při které byla ustanovena četa z místních rolníků-bratrů na zajištění hladkého průběhu tání ledu. Velitelem této čety byl stanoven br. Jan Šenkyřík.

- 5. dubna byl na Bílou sobotu vytrouben dvouminutový klid za padlé oběti obou světových válek. Oslava osvobození obce byla společná a zajistila ji Místní Osvětová Rada.

- 30. května se členové sboru zúčastnili Svatovojtěšských oslav ve Šlapanicích.

- 10. a 13. června se uskutečnila cvičení "devítky", při kterých se její členové připravovali na blížící se veřejné cvičení.

- 15. června jsme pro občany uspořádali veřejné cvičení. Byla provedena ukázka zásahu hašení požáru, který byl simulován kouřovou bombou. Průběh cvičení doprovázeli hudebníci a pro návštěvníky byly připraveny uzenky. Cvičení bylo provedeno dobře až na menší vady, které zavinil krátký termín přípravných cvičení. Návštěva byla uspokojivá a místní občanstvo tuto slavnost všestranně podpořilo.

- 22. června se na státní silnici účastnili členové našeho sboru uvítání prezidenta republiky Edvarda Beneše, který tudy projížděl se svojí chotí během své cestě po Slovácku.

- 22. a 29. června provedl br. Antonín Haisler požární kontrolu stavení v obci.

- 15. července byly zahájeny žňové hlídky, které probíhaly až do 10. srpna.

- 20. září asistovali členové sboru při motocyklových závodech na státní silnici mezi Bedřichovicemi a Podolím.

- 21. září proběhly zemské hasičské závody ve Šlapanicích.

- 1. listopadu se o půl desáté hodině dopolední zúčastnili ve Šlapanicích dva členové ve stejnokroji a šest členů v občanském šatě symbolického pohřbu, při kterém byly neseny ostatky umučených a popravených obětí z druhé světové války.

- V tomto roce proběhlo 5 zimních cvičení, 5 praktických cvičení a 4 školení funkcionářů v Brně.

1948

- 1. ledna provedli br. Alois Horák, Jan Hanzl, Jan Daněk a Raimund Knesl novoroční sbírku po obci na činnost sboru. Občanům byla při této příležitosti rozdávána předtištěná novoroční blahopřání.

- 4. ledna proběhla v hostinci br. Jana Jarolíma valná hromada. Přítomno bylo 36 členů.

- 10. ledna jsme pořádali občanský ples, kterého se účastnilo 121 osob.

- 6. března jsme provedli slavnostní zapálení hasičské vatry na základě vydaného nařízení, podle kterého tak museli učinit všechny sbory v předvečer narozenin 1. Československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Sraz občanstva s nastoupenými hasiči ve stejnokroji před obecním domem vytroubil po 18. hodině br. František Jež. Proslov ke slavnosti přečetl br. vzdělavatel.

- 27. června jsme pro občany uspořádali veřejné cvičení, po kterém následovala odpolední a večerní taneční zábava. Obě taneční zábavy doprovázela dechová hudba pana Hamra ze Šlapanic. Celkově se těchto akcí zúčastnilo 247 návštěvníků.

V létě byly prováděny žňové hlídky.

- 17. října jsme na základě vydaného nařízení Svazu Československého hasičstva uspořádali Hasičský den. Po únorových událostech se Svaz Československého hasičstva na základě rozkazu vydaného Ministerstvem vnitra zařadil pod nově vytvořenou organizaci Národní fronty. Cílem hasičského dne bylo tzv. "Memorandum Československého hasičstva", po jehož přečtení členové sborů složeným hasičským slibem vyjádřily věrnost republice a podporu 1. pětiletky.

Na Hasičský den, který byl zahájen o půl třetí hodině v hostinci u br. Jana Jarolíma, byli pozváni zástupci všech složek a korporací v naší obci. Za MRO/MNV (Místní Rada Osvětová/Místní Národní Výbor) byl přítomen Josef Zukal, za AVNF (Akční výbor Národní fronty) byl přítomen Václav Jevik ml., za JSČZ (Jednotný Svaz Českých Zemědělců) byl přítomen Josef Tomášek, za SČM (Svaz České Mládeže) byl přítomen Antonín Jančík a za Divadelní a zábavní kroužek Lípa byl přítomen jeho předseda Jan Hanzl. Po krátkých proslovech pozvaných zástupců místních složek a korporací přečetl br. Petr Vaňáček "Memorandum Československého hasičstva". Následně br. velitel Oldřich Šnajdr ml. přečetl formuli Hasičského slibu. Po jeho přečtení všichni přítomní členové slovy "tak slibujeme" učinili Hasičský slib. Nakonec se všichni přítomní pro upomínku této události podepsali do hasičské kroniky.

1949

- 1. ledna provedli br. František Jež, Jan Havlíček, Raimund Knesl a Vladimír Šenkyřík novoroční sbírku po obci na činnost sboru. Pro tuto příležitost se nechalo natisknout 120 novoročních blahopřání, na kterých bylo uvedeno i pozvání na blížící se valnou hromadu a námi pořádaný ples.

- 9. ledna proběhla v hostinci br. Stanislava Železného valná hromada za účasti 42 členů. Bratr velitel Antonín Haisler provedl z důvodu své nepřítomnosti na Hasičském dni dodatečné složení Hasičského slibu.

- 15. ledna jsme pořádali občanský ples v hostinci u br. Stanislava Železného, kterého se zúčastnilo 120 lidí. Ples doprovázela dechová hudba pana Hamra ze Šlapanic. Poplatek za propůjčení sálu v částce 150,- Kčs věnoval Stanislav Železný do pokladny sboru.

- 26. června mělo proběhnout veřejné cvičení. Náš záměr o jeho pořádání byl v předstihu oznámen kulturní komisi akčního výboru Národní fronty, která jej zamítnula. Z tohoto důvodu se plánované veřejné cvičení nemohlo uskutečnit.

- 19. listopadu provedla místní požární komise požární prohlídky v obci. Za sbor byl ustanoven br. Jan Šenkyřík.

1950

- 1. ledna provedli br. František Suchomel ml., Josef Hofírek, Jan Daněk a Alois Kepák novoroční sbírku po obci na činnost sboru.

- 8. ledna proběhla v hostinci br. Stanislava Železného valná hromada. Zahájena byla o půl čtvrté hodině za účasti 33 členů.

- 14. ledna byl v hostinci br. Stanislava Železného místo plesu pořádán Taneční vínek. Členové sboru pro tuto akci darovali masové lístky na zakoupení uzenin. Poplatek za propůjčení sálu v částce 150,- Kčs věnoval Stanislav Železný do pokladny sboru.

- 25. ledna byla provedena prohlídka hasičské zbrojnice orgánem C.O. na základě přípisu od okresního velitelství Národní Bezpečnosti ohledně kontroly vadných elektrických přípojek. Kontrolu provedl npr. Josef Novák a vrch. str. Josef Fikr. Provedení kontroly bylo nahlášeno O.V. - N.B. odd. IV. - C.O.

- 1. května proběhla v obci oslava 1. máje. V rámci náborové neděle chodily agitační dvojice po vesnici zvát na oslavu 1. máje. Na základě zprávy akčního výboru Národní fronty na náš sbor připadala také jedna agitační dvojice, do které byli vybráni bratři Štěpán Hofírek a Václav Tesař.

- 7. července byly zahájeny žňové hlídky, které probíhaly až do 14. srpna. Hlídky byly rozděleny na dvě směny od 9-12 hodin a od 12-3 hodin. Hlídku držel vždy jeden hasič a jeden civil, jelikož hasičů bylo málo.

- 10. září se na Masarykově okruhu konala první Velká cena ČSR silničních motocyklů. Jezdilo se ve směru hodinových ručiček, projíždělo se Bosonohami, Veselkou, Žebětínem, Kohoutovicemi, Pisárkami a Novým Lískovcem. Celý okruh měl délku 17,8km a bylo na něm 35 levých a 38 pravých zatáček. V kategorii 250ccm zvítězil Josef Vejvoda a kategorie 350ccm a 500ccm ovládl Antonín Vitvar. Náš sbor na motocyklové závody vyslal své členy do pořádkové služby. Těmito členy byli Jan Šenkyřík, Jan Hofírek, Jan Bajer a Antonín Haisler.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky